×

    Özdoğan proje Nisan 2005 tarihinde Özdoğan Proje Mimarlık, Mühendislik, Müşavirlik, Turizm Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi olarak kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bugüne kadar öncü hamleleriyle vizyonunu ortaya koymuş, sektörüne yön vermiştir.

    Özdoğan proje 2005 tarihinde kurulması ile birlikte ilk çalışmasını Calista Luxury Resort Hotel Belek ile yapmıştır. Belirlenen vizyon ve amaç doğrultusunda bir mimari yarışma açılmış ve neticesinde GMP(Architekten von Gerkan, Marg und Partner)Hamburg mimarlık ofisi bu yarışmada Özdoğan Proje tarafından başarılı bulunarak, mimari projeyi yürütecek ofis olarak seçilmiştir. Bir sonraki aşamada iç mimari proje tasarımını yürütmek üzere Solano Architecture, London ofisi yine birçok mimari ofisi içinden seçilerek, dekorasyon projelerini yapmakla görevlendirilmiştir.

    Özdoğan Proje koordinasyonu ve yönetimiyle, Mayıs 2008'de tamamlanan Calista Luxury Resort Hotel Belek, sektöründe bugün bir landmark olarak yerini almıştır.

    Özdoğan Proje Calista Luxury Resort Hotel Belek projesinin başarısı ile birlikte Özdoğan Grup un 2008 yılı yatırım kararı neticesinde diğer önemli projesi olan JW Marriott gibi dünyada yerini almış olan oteli 2011 yılında Ankara'nın en güzel yerlerinden biri olan Çukurambar bölgesinde hizmete sunmuştur.